Розпочалась реєстрація на курс «Доступ до публічної інформації: від А до Я»

24/01/2017 13:25

З 2011 року парламент прийняв низку законів, які надають можливість кожному зрозуміти, що відбувається за дверима державних органів та інших суб’єктів, чия діяльність може мати вирішальне значення для пересічного громадянина України.

Кожен із Вас хоч раз у житті, слухаючи новини про життя держави, суспільства, задавався питанням: Як це може бути? Чому так відбувається? Чи мають вони право так чинити?

Кожен із Вас має конституційне право знати : Яка зарплатня мера Вашого міста? Куди комунальне підприємство витрачає бюджетні кошти? Хто і на якій підставі вирубує парк для будівництва котеджного містечка?

Хочете навчитися самостійно знаходити відповіді на свої питання та бути впевненими у достовірності інформації? Можливо, Ви є держслужбовцем і бажаєте навчитися правильно відповідати на такі інформаційні запити і не наражати себе на ризик адміністративної відповідальності?

Prometheus відкриває реєстрацію на курс «Доступ до публічної інформації: від А до Я».

За підтримки Ради Європи експерти Центру демократії та верховенства права – Тетяна Олексіюк, Ігор Розкладай та Віта Володовська – у рамках співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини розробили навчальний курс, який допоможе Вам зрозуміти, що електронні декларації українських високопосадовців – це лише верхівка айсбергу. Тим, хто безпосередньо виконує свої посадові обов’язки і готує відповіді на інформаційні запити, цей курс допоможе розібратись як із порядком надання відповіді, так і з більш складними питаннями, наприклад, яким же чином встановлюється баланс між правом на захист персональних даних та правом на доступ до інформації. 

Завдяки навчальним матеріалам Ви не тільки дізнаєтеся, до кого і як звертатися за публічною інформацією, але й розберетеся, у якому випадку розпорядник інформації має право відмовити.

Якщо до цього Ви тільки чули, що хтось перевірив статки посадовця у земельному кадастрі чи майновому реєстрі, переконався у законності ухвал міських чи селищних рад, чи подав у Європейський суд із прав людини, щоб оскаржити неправомірне рішення чиновників, то віднині Ви точно будете знати, як це робиться.

Метою курсу «Доступ до публічної інформації: від А до Я» є підвищення обізнаності громадян щодо можливостей реалізації їхнього права на доступ до публічної інформації і, зокрема, допомога державним службовцям повноцінно виконувати вимоги закону та уникати порушень. Крім того, курс стане також корисним для громадських активістів, журналістів та студентів-правників.

Становлення правової держави, повага до прав людини, протидія корупції  неможливі, коли державні органи працюють за зачиненими дверима, а  суспільно необхідна інформація є доступною лише для обраних.

Цей курс допоможе кожному громадянину, незалежно від посади, статусу, майнового стану, освіти тощо, відкрити для себе двері державних органів та інших суб’єктів, отримати достовірну інформацію про їхню діяльність, яка впливає на його життя.

Не будьте пасивним спостерігачем! Займайте активну громадянську позицію, вміючи отримувати та володіти достовірною інформацією! Замість Вас цього ніхто не зробить!

Приємного навчання!

Детальніше про курс, викладачів і вимоги до слухачів – «Доступ до публічної інформації: від А до Я»