Робоча група Секретаріату Уповноваженого здійснила моніторинг дотримання прав військовослужбовців Вінницького гарнізону та співробітників обласної поліції

16/08/2019 10:45

Робоча група Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснила моніторинговий візит до окремого полку зв’язку Збройних Сил України та підрозділів Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. Монітори перевірили забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина щодо осіб, які проходять службу в Збройних Силах України та органах Національної поліції, дотримання соціальних гарантій.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом військової частини та підрозділів Національної поліції, перевірено стан доведення належних видів забезпечення та виплати військовослужбовцям і працівникам поліції грошового забезпечення, умови несення ними служби та організації їхнього побуту.

Монітори з’ясували, що питання з виплатою встановленого грошового забезпечення особовому складу військової частини та поліцейським, їх речове та інші види забезпечення не викликають нарікань. Натомість розмір цього забезпечення у поліцейських, а також порядок виплати військовослужбовцям допомоги на вирішення соціально-побутових питань, стан їх забезпечення житлом, яке востаннє вводилося в експлуатацію у гарнізоні у 2009 році, службове навантаження на особовий склад - не сприяють закріпленню діючих кадрів.

Негативно впливає на стан укомплектованості військової частини і заборона з боку Генерального штабу на добір та прийняття через військові комісаріати бажаючих вступити на службу до цієї частини.

Особливу увагу під час візиту було приділено питанням виплати військовослужбовцям і поліцейським компенсації за піднайом житла. Варто зазначити, що з поточного року таку компенсацію, крім осіб офіцерського складу, стали отримувати і військовослужбовці військової служби за контрактом з числа рядового та сержантського складу. Водночас з оформленням цієї виплати у поліцейських існують певні процедурні труднощі.

І хоча командуванням військової частини вживаються всі можливі заходи для створення належних мов розміщення військовослужбовців, без виділення фінансування на здійснення ремонту їдальні, приміщень медичного пункту та службових приміщень штабу вирішення цього питання є досить ускладненим.

Також потребують нагального вирішення питання щодо забезпечення можливості навчання дітей військовослужбовців, які зареєстровані за адресою військової частини на навчання у загальноосвітніх закладах за місцем їх фактичного проживання. Потребує нормативного врегулювання скасування введених для військовослужбовців на час особливого періоду обмежень щодо отримання додаткових відпусток як учасників бойових дій, відпусток у зв’язку з навчанням, а також відпусток військовослужбовцям-жінкам, які мають двох і більше дітей, нормативного урегулювання питань соціального захисту поліцейських.

Рекомендації за результатами моніторингового візиту будуть спрямовані до Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ.