Рівненська область готова до прийому біженців з АР Крим

25/03/2014 17:15

Регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області В’ячеславом Свірцем було проведено зустріч із відповідальними працівниками виконавчого комітету Рівненської міської ради щодо з’ясування стану справ по роботі з біженцями з Автономної Республіки Крим. 

Наразі співробітниками відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Рівненської міської ради проводиться збір, узагальнення та систематизація даних про жителів Автономії, які мають намір приїхати до Рівного або вже прибули сюди у статусі біженців і мають потребу в поселенні. У відділі вже створено базу даних громадян, які висловили бажання поселити біженців у своїх помешканнях. Станом на 24 березня 2014 р. список осіб, які готові приймати біженців, становить 17 осіб, ця кількість постійно оновлюється та збільшується. Фактично, станом на сьогодні охочих прийняти біженців більше, ніж є потреба в поселенні.

За ініціативою міського керівництва в ефірі РОДТРК (Рівненська обласна державна телерадіокомпанія) транслюється звернення до мешканців Рівного та Рівненської області з проханням:  «Хто готовий допомогти із поселенням людей (кримських татар, дружин та дітей військовослужбовців та інших), телефонувати на «гарячу лінію» міськвиконкому за номером 15-53, код м. Рівного: 0362».

На базі притулку для осіб, що не мають житла (вул. Дубенська, 71А, т/ф. (0362) 26-68-02) створюються банки одягу, взуття, предметів побуту, продуктів харчування тривалого зберігання.

Міським головою вже досягнуті домовленості з адміністраціями деяких готелів у м. Рівному, які також готові тимчасово приймати біженців.