Результати моніторингового візиту до відділення поліції на Івано-Франківщині

20/11/2018 19:48

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області Світлана Дем’янчук та працівник Департаменту регіональних представництв Людмила Непийвода разом з громадським монітором Миколою Дем’янчуком відвідали Богородчанське відділення поліції Надвірнянського відділу поліції  ГУНП в Івано-Франківській області.

Моніторингова група виявила, що у протоколі затримання осіб за підозрою у вчиненні злочину не завжди зазначається місце скоєння злочину та фактичні обставини, що є порушенням вимог КПК України.

У відділенні не забезпечено вільний доступ громадянам до Книги скарг та пропозицій, кімнати прийому громадян та інформаційних стендів, а журнал обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до відділу поліції ведеться з порушеннями.

Крім того, у відділенні поліції не створено умов для тимчасового тримання затриманих. Відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником.

Монітори зазначили, що слідчі проводять слідчі дії у своїх кабінетах. Передбачена для цього кімната використовується не за призначенням – на час візиту в кімнаті зберігалися речі майстрів, що проводять ремонтні роботи.

Відмова від захисника та його заміна повинна фіксуватись у протоколі процесуальної дії та відбуватись виключно в присутності захисника після конфіденційного з ним спілкування. Натомість виявлені випадки, коли слідчі відділу поліції беруть від громадян письмову заяву про відмову від захисника без їх участі.

Моніторингова група виявила, що застосовується  практика доставляння осіб, які утримуються в Надвірнянському ІТТ та Івано-Франківському УВП №12 до приміщення Богородчанського відділення поліції для проведення слідчих дій, чим порушуються вимоги п. 4 наказу МВС від 18.12.2003 № 1561.