Результати моніторингового візиту до Лисичанського міського суду на Луганщині

07/05/2019 09:50

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павло Лисянський та регіональні координатори в Донецькій та Луганській областях Савва Чуйков, Артур Чуйков та Ольга Нікітіна здійснили моніторинговий візит до Лисичанського міського суду у м. Лисичанськ на Луганщині.

У будівлі суду дотримані всі необхідні вимоги для доступу маломобільних груп населення, забезпечено право осіб на отримання інформації, а для ув’язнених є кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом.

В суді 5 залів судових засідань. Кожен зал пристосований як для слухання цивільних та адміністративних справ так і кримінальних проваджень. В залах замінені усі металеві клітки на сучасні скляні огорожі. Тим самим виконано вимоги зазначені у ч. 2 ст. 21 перехідних положень Кримінально процесуального кодексу України та ст.3 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод». Також всі зали облаштовано відеокамерами для проведення слухань у режимі відеоконференцій.

Під час проведення моніторингу суду, була перевірена конвойна кімната, де утримуються ув’язнені, які обвинувачуються у скоєні злочинів в день розгляду у відношенні їх кримінальних проваджень. Дана кімната розташована на першому поверсі, має облаштовані індивідуальні місця. У приміщенні забезпечено доступ до питної води та туалетної кімнати. Увагу моніторингової групи привернув той факт, що ув’язнених привозять безпосередньо перед судовим засіданням і одразу відвозять до слідчого ізолятору, тим самим забезпечуючи право осіб на гуманне ставлення та повагу до людської гідності.

Під час проведення моніторингового візиту ніяких зауважень зроблено не було, порушень не виявлено.