Результати моніторингового візиту до Ліщинівського ПНІ на Полтавщині

26/12/2018 09:59

Регіональний координатор Уповноваженого з прав людини Верховної Раді України в Полтавській області та група громадських моніторів відвідали Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат з метою перевірки дотримання прав людини.

Монітори зазначили, що інтернат знаходиться фактично в парковій зоні, будівлі загального користування та 13 спальних корпусів одноповерхові, один корпус двоповерховий, більшість з них побудовані в 1893 році.

Для підопічних, які пересуваються на візках, надано окремий котедж, всі без виключення житлові котеджі та місця загального користування обладнані пандусами. Підопічні мають вільний доступ до мережі Інтернет, користуються нею через персональні комп’ютери, що знаходяться в жилих  кімнатах та бібліотеці, планшети та мобільні засоби зв’язку, телевізори приєднані до системи Т2, більшість приміщення обладнані кондиціонерами повітря.

Підопічні, які потребують постійного догляду, забезпечені функціональними ліжками, протипролежневими матрацами та памперсами.

Водопостачання здійснюється з двох артезіанських свердловин, крім того підопічні споживають бутильовану воду, що постачається до інтернату згідно договору.

Моніторингова група відзначила, що персонал закладу виконує свої обов’язки на високому рівні, про що свідчить загальний стан підопічних, як фізичний так и психологічний.

Основною проблемою є необхідність виділення фінансових ресурсів для проведення капітального та поточного ремонту житлових корпусів.

Ліщинівський інтернат, як велика дружня сім`я в якій важлива кожна людина з її вадами, рисами характеру та вподобаннями. Моніторингова група висловила щиру подяку співробітникам установи за їх таку важливу та нелегку працю.

За результатами візиту буде складено звіт та направлено до відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування.