Результати моніторингу заходів з екологічної безпеки, що здійснюються Полтавською міською радою

08/11/2019 15:50

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Юрій Чернушенко за дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив моніторинг заходів з екологічної безпеки, що здійснюються Полтавською міською радою.

Встановлено, що рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради затверджена «Схема санітарної очистки території міста Полтави» та спеціалізованим підприємством у сфері поводження з побутовими відходами, що надає послуги з вивезення побутових відходів у м. Полтава визначено Полтавське комунальне автотранспортне підприємство (далі - Полтавське КАТП-1628). 

Водночас в порушення вимог законодавства у житлово-комунальній сфері виконавчим комітетом Полтавської міської ради визначено виконавця із вивезення побутових відходів без проведення конкурсу на надання цих послуг.

Екологічна проблем міста – міський полігон для захоронення побутових відходів, розташований за 11 км від обласного центру в с. Макухівка Полтавського району. Сміттєзвалище функціонує з 1954 року. На даний час його площа становить 17,4 га. Щодня сюди привозять понад 200 тонн побутових відходів. Полтавським КАТП-1628 з метою недопущення пожеж, які неодноразово виникали на території полігону, сміття на сміттєзвалищі засипається землею. Ґрунтом засипано 80% площі полігону, 20% сміттєзвалища планується залишили робочими.

Водночас будівництво сміттєпереробного заводу з сортувальною лінією не заплановане.

Оцінка негативного впливу екологічних факторів від міського сміттєзвалища на довкілля та здоров’я людей не здійснюється.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт, який з відповідними рекомендаціями буде направлений керівництву Полтавської міської ради.