Результати моніторингу щодо дотримання прав громадян на соціальний захист у Михайло-Коцюбинській ОТГ на Чернігівщині

21/02/2020 16:16

З метою перевірки дотримання прав людини та громадянина на соціальний захист в умовах децентралізації органами місцевого самоврядування, регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернігівській області Ірина Жмака відвідала Михайло-Коцюбинську ОТГ, де здійснила моніторинг Михайло-Коцюбинської селищної ради, комунальної установи «Центр надання соціальних послуг», служби у справах дітей селищної ради, відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму.

В цілому порушень прав людини та громадянина у сфері соціального захисту не виявлено.

Встановлені законодавством, а також додаткові гарантії соціального захисту та охорони здоров’я окремих категорій населення реалізуються в межах затверджених на сесіях Михайло-Коцюбинської селищної ради програм. Зокрема, виділяються кошти на поховання, надання матеріальної допомоги сім’ям учасників АТО, надається матеріальна допомога соціально незахищеним категоріям населення (дітям з інвалідністю, малозабезпеченим, багатодітним сім’ям), існує програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Соціальні послуги особам, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах та потребують допомоги в Михайло-Коцюбинській ОТГ надаються Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг».

Крім того, існує служба у справах дітей, яка здійснює заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей.

У Михайло-Коцюбинській ОТГ враховують потреби громади шляхом комплексного підходу до вивчення потреб громади та селищний голова щороку звітує щодо своєї діяльності перед мешканцями.

Водночас під час моніторингового візиту виявлено, що з перевізниками не укладено договори на здійснення перевезень пільгових категорій громадян. Крім того, в Центрі надання соціальних послуг не здійснюється внутрішня та зовнішня оцінка якості надання соціальних послуг.

За результатами візиту готуються звіт та акти реагування.