Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Шевченківському районному суді міста Києва

30/06/2020 17:32

Працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили цільовий моніторинговий візит до Шевченківського районного суду м. Києва з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Під час візиту встановлено, що через недостатнє фінансове забезпечення місцевих загальних судів м. Києва, Шевченківський районний суд не забезпечено необхідною кількістю протиепідемічних засобів та засобами індивідуального захисту. Судді були вимушені за власний кошт забезпечити працівників суду засобами індивідуального захисту, придбати кварцові лампи для ультрафіолетового бактерицидного випромінювання та знезараження повітря в приміщеннях суду.

Водночас у приміщенні суду належним чином забезпечено заходи, спрямовані на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). На доступних для видимості місцях будівлі суду розмішено спеціальні інформаційні пам’ятки щодо профілактики поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та реагування на виявленні симптоми.

З метою мінімізації фізичної присутності учасників судового процесу та відвідувачів у приміщенні суду, розгляд більшості судових справ відбувається у порядку письмового провадження або у режимі відеоконференцзв’язку.

Працівники Служби судової охорони проводять температурний скринінг суддів, працівників та відвідувачів суду та їх допуск до будівлі в засобах індивідуального захисту відповідно до правил пропуску осіб до будинків (приміщень) суддів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів.

У приміщенні суду проводиться вологе прибирання двічі на день, регулярно провітрюються та дезінфікуються із застосуванням миючих засобів робочі кабінети та здійснюється кварцування приміщень суду. Затверджено Правила користування та утилізація засобів індивідуального захисту (медичних масок та рукавичок) відповідно до рекомендацій наданих Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», проте не всі працівники суду дотримуються маскового режиму.

За результатами моніторингового візиту до Шевченківського районного суду міста Києва до зацікавлених органів влади буде направлено звіт та відповідні акти реагування.