Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Петриківському обласному геріатричному пансіонаті на Тернопільщині

22/05/2020 18:59

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимира Воловника та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Володимира Шевченка здійснено моніторинг дотримання протиепідемічних заходів щодо недопущення поширення респіраторного вірусного захворювання COVID -19 у Петриківському обласному геріатричному пансіонаті, розташованому в селі Петрики Тернопільського району Тернопільської області.

В закладі соціального захисту перебуває 176 підопічних, які потребують стороннього догляду, серед них половина - особи з інвалідністю. Обслуговування забезпечують 99 працівників закладу, серед яких 3 лікарів та 12 осіб середнього, 43 – молодшого медичного персоналу.

Відповідно до Постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання  поширенню на території України корона вірусу COVID -19» та на виконання розпорядчих документів Тернопільської обласної державної адміністрації, керівництвом пансіонату запроваджено карантин та передбачено відповідні протиепідемічні заходи по запобіганню  поширення коронавірусної інфекції COVID -19 в закладі.

Працівники закладу забезпечені засобами індивідуального захисту, організовано пошив захисних масок та костюмів, в наявності  достатня кількість дезінфікуючого розчину, проводиться роз’яснювальна робота серед персоналу та пацієнтів з питань дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією, запроваджено щоденний температурний скринінг працівників та підопічних.

Водночас під час моніторингового візиту виявлено недоліки, які потребують негайного усунення задля безпеки підопічних та працівників закладу в умовах загрози зараження коронавірусною інфекцією. Зокрема, не забезпечено дієвого контролю за дотриманням маскового режиму з боку обслуговуючого персоналу закладу. Окремі працівники, зокрема і з числа медичного персоналу перебувають на території та у приміщеннях без масок та рукавиць. Підопічні залучаються до проведення вологого прибирання з дезінфікуючими засобами житлових кімнат, у яких проживають. Не забезпечено організованого збору та утилізації використаних засобів індивідуального захисту. На вході в приміщення виявлено відсутність  дезковриків.

Немає в закладі противірусних медичних препаратів, а також швидких тестів на грип А та В, SARS-CoV 2. Медичним персоналом закладу надається медична допомога пацієнтам, проте ліцензія з надання медичних послуг відсутня. В деяких кімнат, де проживають підопічні, не дотримується житлова площа на одну особу.

Виявлені недоліки доведені до відома керівника Петриківського обласного геріатричного пансіонату. За підсумками моніторингового візиту готується звіт та будуть направлені відповідні акти реагування.