Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Луцькому ВП ГУНП України у Волинській області

30/06/2020 10:19

Працівники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська та Віталій Єлов здійснили моніторинговий візит до Луцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Луцький відділ поліції є територіальним підрозділом Головного управління Національної поліції у Волинській області. При вході до Луцького відділу поліції наявна інформація щодо запровадження карантинних заходів. На час карантину до Луцького відділу поліції обмежено доступ відвідувачів. Прийом громадян не проводиться, громадяни можуть звернутись лише письмово, залишивши своє звернення в скриньці, яка знаходиться у фойє біля чергового.

Підрозділ поліції забезпечено інформаційними матеріалами, розробленими Департаментом охорони здоров’я, щодо запобіжних заходів зі зниження ризику інфікування коронавірусною інфекцію.

При вході до підрозділу поліції обладнано пост для пропуску персоналу та відвідувачів. Також у фойє та службових кабінетах наявні антисептичні засоби. Зокрема, під час візиту в черговій частині були наявні залишки засобів індивідуального захисту: рукавички гумові та дезінфікуючі засоби.

Водночас моніторинговою групою з’ясовано, що у відділенні поліції карантинні заходи з попередження поширенню коронавірусної інфекції належним чином не виконуються. Так, у Луцькому відділі поліції є наявні 2 безконтактні термометри, проте, на час проведення цільового моніторингового візиту, температурний скринінг відвідувачів ВП не проводився, також не проводився огляд та опитування працівників поліції, відвідувачів і доставлених осіб з метою недопущення до відділення поліції осіб з ознаками застудних захворювань.

Не здійснюється фіксація недопуску до роботи працівників з ознаками підвищеної температури, хворобливого стану. Не ведеться облік видачі засобів індивідуального захисту поліцейським та затриманим особам.

Відсутні графіки прибирань приміщень із використанням дезінфікуючих засобів та провітрювання. Вологе прибирання у коридорах приміщення ВП проводиться двічі на день, а у службових кабінетах - раз у день. У відділі поліції відсутні кварцові лампи, а відтак знезараження службових приміщень та коридорів з їх використанням не проводиться.

Не всі працівники та відвідувачі, перебуваючи у відділенні поліції, дотримуються маскового режиму. Приміщення для перевдягання персоналу у відділенні відсутні, відповідно частина персоналу перевдягається в службових кабінетах, а частина не змінює одяг і взуття,оскільки прибуває на роботу вже у службовій формі. У відділі поліції не запроваджена спеціальна процедура утилізації використаних засобів індивідуального захисту.

За результатами моніторингового візиту до Головного управління Національної поліції у Волинській області буде надіслано звіт з рекомендаціями щодо усунення недоліків в організації діяльності відділення.