Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Козелецькому районному суді Чернігівської області

30/06/2020 17:53

Моніторинговою групою в складі працівників Департаменту реалізації національного превентивного механізму Олени Темченко та Олександра Малого здійснено цільовий моніторинговий візит до Козелецького районного суду Чернігівської області з метою перевірки дотримання прав людини в умовах карантинних заходів, пов’язаних із епідемією коронавірусу СОVID-19.

Під час моніторингу з’ясовано, що керівництвом та працівниками суду вживаються заходи щодо запобігання та недопущення поширення COVID-19. Керівником апарату суду видано наказ щодо впровадження карантину, протиепідемічних заходів та змін у організації роботи суду. Відповідну інформацію розміщено на офіційному сайті суду веб-порталі «Судова влада України».

На вхідних дверях суду є оголошення з проханням до відвідувачів без медичної маски до приміщення не заходити. На вході наявна ємність із антисептиком для обробки рук працівниками суду та відвідувачами. За отриманою інформацією, тричі на день здійснюється вологе прибирання із використанням мийних та дезінфікуючих засобів приміщень суду, проводиться регулярне протирання дверних ручок, робочих поверхонь та предметів.

Суд повністю забезпечений засобами індивідуального захисту та необхідними дезінфікуючими розчинами.

Незважаючи на вжиті керівництвом та персоналом суду заходи із запобігання та недопущення поширення COVID-19, мають місце окремі недоліки, які свідчать про потребу в покращанні цієї роботи. Зокрема, членами моніторингової групи було з’ясовано, що приміщення суду не охороняється працівниками служби судової охорони, у зв’язку з цим та через відсутність безконтактного термометру, не проводиться температурний скринінг персоналу суду, відвідувачів та підсудних/засуджених, які прибули на судові засідання. Не здійснюється фіксація недопуску до роботи працівників суду з ознаками підвищеної температури, хворобливого стану.

На вході до суду відсутня інформація щодо введення карантину, карантинних заходів, немає дезінфікуючого килимка. Відсутній графік погодинного прибирання із використанням мийних та дезінфікуючих засобів залів судових засідань, спеціальних загороджень для підсудних та інших приміщень суду.

Під час візиту з’ясовано, що в приміщенні суду є лише одна камера для тримання підсудних, відсутній окремий санітарний вузол для них. Не обладнана кімната для конфіденційного спілкування підсудного або засудженого з адвокатом.

У суді не організовано проведення збору, дезінфекції та утилізації використаних засобів індивідуального захисту.

Відповідні рекомендації за результатами проведеного візиту будуть надіслані керівництву суду та до зацікавлених органів влади.