Результати моніторингу дотримання прав іноземців та осіб без громадянства, які тримаються у Миколаївському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства ДМС України

12/08/2019 17:56

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, експерти Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від Представництва УВКБ ООН в України здійснили моніторинговий візит до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Під час візиту з’ясовано, що умови перебування утримуваних у пункті осіб у цілому задовільні. Під час конфіденційних спілкувань від іноземців та осіб без громадянства скарг на умови тримання та ставлення персоналу закладу не надходили, однак зазначалось про одноманітне харчування та неналежне надання медичної допомоги.

Водночас, були висловлені численні скарги про порушення їх прав під час затримання працівниками поліції, підрозділів Державної міграційної служби України та Державної прикордонної служби України. Зокрема, позбавлення права на користування послугами захисника та кваліфікованого перекладача, що призводить до порушення права оскаржити в суді своє затримання та поміщення до ПТПІ.

Разом з тим, під час перебування в пункті утримувані особи не мали змоги оскаржити до суду відмову в задоволенні їх заяв про здобуття статусу біженця або особи, яка потребує притулку та міжнародного захисту.

Крім цього, під час відвідання ПТПІ встановлені недоліки, які негативно впливають на забезпечення прав утримуваних іноземців та осіб без громадянства. Зокрема, окремі житлові приміщення потребують ремонту, а санітарні вузли - обладнання дверима.

Потребують удосконалення існуючі норми харчування з метою їх урізноманітнення та врахування потреб окремих осіб, які не вживають деякі продукти харчування через релігійні погляди.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Державної міграційної служби України.

Звіт за результатами візиту