Результати моніторингову дотримання прав людини у реабілітаційному центрі для осіб із залежностями «Медлюкс» в с. Новосілки Київської області

31/07/2020 10:12

Представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Наталія Бородич та працівник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Прашко здійснили моніторинговий візит до приватного реабілітаційного центру в с. Новосілки з метою моніторингу дотримання прав осіб, які там перебувають.

Під час візиту було встановлено, що для 39 осіб, які перебувають у закладі, створено задовільні умови для реабілітації. Соціальну послугу з психологічної реабілітації із проживанням в закладі отримують 34 особи, 5 осіб перебувають на умовах денного стаціонару.

Водночас площа орендованого будинку не розрахована для постійного перебування такої кількості людей. Територію центру не облаштовано для прогулянок реабілітантів на свіжому повітрі та занять спортом.

Встановлено, що не вживаються протиепідемічні заходи із запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Не забезпечується повною мірою право реабілітантів на зв’язок із зовнішнім світом. Від декількох клієнтів надійшли скарги на відсутність зв’язку з рідними.

У центрі перебувають особи, які потребують не психологічної, а психіатричної допомоги.

Не здійснюється оцінювання потреб отримувача соціальної послуги відповідно до вимог законодавства із подальшим складанням індивідуальних планів.

Варто зазначити, що практичні психологи працюють в центрі щодня, практикують як групові та індивідуальні форми роботи, постійно підвищують професійну кваліфікацію. У процесі реабілітації застосовуються науково-доказові методи реабілітації: когнітивно-поведінкова терапія, мотиваційне інтерв’ю, використовуються засоби арт-терапії.

Реабілітанти повідомили членам моніторингової групи про відсутність застосування до них жорстокого та такого, що принижує людську гідність, видів поводження та покарання.

За результатами моніторингового візиту керівнику центру буде скеровано звіт та надано письмові рекомендації щодо усунення виявлених недоліків та порушень.