Результати моніторингового візиту щодо здійснення заходів з екологічної безпеки Михайло-Коцюбинською ОТГ на Чернігівщині

21/02/2020 12:12

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області Ірина Жмака під час планового візиту до Михайло-Коцюбинської селищної ради здійснила моніторинг заходів з екологічної безпеки, що здійснюються органами місцевого самоврядування та підприємствами, які надають послуги населенню зі збирання та утилізації побутових відходів.

За результатами візиту встановлено, що у Михайло-Коцюбинській ОТГ затверджена схема санітарної очисти населених пунктів.

Видалення твердих побутових відходів у населених пунктах громади проводять шляхом його вивозу за межі населеного пункту на полігони, згідно із затвердженим графіком.

Роботи зі збору та утилізації побутових відходів виконуються КП «Єдність», визначеного на конкурсних засадах. Відходи утилізуються на місцях видалення відходів смт Михайло-Коцюбинське, с. Андріївка, с. Кархівка, с. Ведільці, с. Левковичі, с. Шибирінівка. При цьому не забезпечується роздільне збирання окремих компонентів твердих побутових відходів. Система такого збирання в населених пунктах громади перебуває в стадії проектування. Михайло-Коцюбинською ОТГ лише розпочато роботу щодо закупівлі та розміщенню контейнерів для збирання відходів.

Також встановлено, що Михайло-Коцюбинською ОТГ не повною мірою забезпечується інформування населення через засоби масової інформації про стан навколишнього природного середовища, джерела забруднення, розміщення відходів і характер впливу екологічних факторів на здоров’я людей.

Акт реагування та звіт про результати моніторингу будуть направлені об’єкту контролю.