Результати моніторингового візиту до Житомирського районного суду в Житомирській області

31/07/2020 09:50

Головними спеціалістами відділу нормативно-правового забезпечення прав людини на належне утримання Департаменту реалізації національного превентивного механізму Максимом Побержнюком, Юлією Рудницькою та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Оленою Коваленко було здійснено моніторинговий візит до Житомирського районного суду в Житомирській області.

Під час здійснення моніторингового візиту встановлено, що в Житомирському суді наявні 4 зали судових засідань, два зали розраховані для розгляду кримінальних проваджень, усі зали обладнано системою відеоконференцзв'язку.

Працівниками державної судової охорони здійснюється вимірювання температури тіла відвідувачів суду, працівники суду та відвідувачі дотримуються карантинних заходів, кожні дві години проводиться вологе прибирання із застосуванням дезінфекційного засобу.

Крім цього, моніторинговою групою зафіксовано ряд порушень. Зокрема, в приміщенні суду відсутня кімната для конфіденційного спілкування підсудного або засудженого з адвокатом, не забезпечено доступ до суду осіб з інвалідністю, не визначено коло осіб, які за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини.

Під час спілкування з керівництвом суду члени моніторингової групи повідомили про всі виявлені недоліки та порушення. За результатами моніторингового візиту до Житомирського районного суду в Житомирській області та зацікавлених органів влади буде направлено звіт та відповідні акти реагування.