Результати моніторингового візиту до Збаразького районного суду на Тернопільщині

03/12/2019 12:55

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимира Воловника та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Володимира Шевченка здійснено моніторинговий візит до Збаразького районного суду.

Суд розташований у двоповерховій будівлі, збудованій у 2003 році, яка має головний та запасний боковий входи. У цокольному приміщенні розташовані камери для підсудних, кімната для конвою та санвузол, які перебувають у стані довготривалого ремонту, у зв’язку з чим не забезпечено належних умов утримання підсудних та перебування конвойних.

Штатна чисельність працівників Збаразького районного суду 26, з яких 4 суддів, в тому числі 2 слідчих судді.

У суді обладнано 3 зали судових засідань, з яких 2 - для розгляду кримінальних проваджень. В одному з них встановлено кабіну зі спеціального захисного скла, в іншому для утримання підсудних, які перебувають під вартою, використовується металева решітка, що не відповідає міжнародним стандартам.

В районному суді не створені умови для конфіденційного спілкування ув’язнених підсудних з адвокатом та для ознайомлення з матеріалами проваджень.

Також відсутні умови для участі маломобільних громадян в судових засіданнях. Особи з інвалідністю можуть потрапити в приміщення суду з бокового входу, де є пандус лише з двору. Сходи в середині коридорного приміщення ним не обладнані, а тому вказаній групі осіб потрапити навіть до першого поверху або залів судових засідань без сторонньої допомоги немає можливості.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлено відповідні акти реагування.