Результати моніторингового візиту до Зарічного районного суду м.Суми

13/02/2020 18:00

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою здійснено візит до Зарічного районного суду м.Суми. Під час моніторингового візиту з’ясувалося, що в суді не в повній мірі дотримуються права осіб з інвалідністю.

Вхід до приміщення Зарічного районного суду м.Суми обладнано пандусом для маломобільних груп населення. Водночас приміщення суду не відповідає технічним вимогам державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2019 «Будинки і споруди. Інклюзивність».

До третього та четвертого поверху будівлі, де розташований суд, неможливо без перешкод потрапити особам в інвалідному візку.

Також у залах судових засідань відсутнє окремо облаштоване місце для осіб з інвалідністю.

Наявна в суді вбиральня, якою користуються працівники установи та відвідувачі, не може використовуватись особами з інвалідністю через відсутність будь-яких пристосувань для цього.

Також встановлено, що сходові клітини, через які здійснюється конвоювання підсудних (засуджених), не обладнані сигналізацією.

Встановлені і інші недоліки. Звіт та акти реагування складені за результатами візиту буде надіслано до Зарічного районного суду та ТУ ДСА у Сумській області для вжиття відповідних заходів.