Результати моніторингового візиту до Харківського районного суду Харківської області

08/08/2019 17:30

Начальник відділу регіонального представництва в східних областях Секретаріату Уповноваженого Верховного Суду України з прав людини Сергій Кузьменко, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області Олександр Міненков та монітор Дмитро Бударін в рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Харківського районного суду Харківської області.

Під час моніторингового візиту перевірено умови перебування громадян в суді, забезпечення прав підсудних (засуджених) та доступність суду для осіб з інвалідністю.

У будівлі суду дотримані всі необхідні вимоги для доступу маломобільних груп населення, забезпечено право осіб на отримання інформації, а для ув’язнених є кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом.

В суді 6 залів судових засідань, з яких 1 не діючий. 2 судові зали на першому поверсі, 3 судові зали на другому поверсі та 1 недіючий зал судового засідання знаходиться в підвальному приміщенні суду. Кожен зал пристосований як для слухання цивільних та адміністративних справ, так і кримінальних проваджень. Зали для слухання кримінальних справ оснащені сучасною скляною огорожею, де обвинувачений знаходиться під вартою. Тим самим виконано вимоги зазначені у ч. 2 ст. 21 перехідних положень Кримінально процесуального кодексу України та ст.3 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод». Також всі зали облаштовано відеокамерами для проведення слухань у режимі відео-конференцій.

Під час проведення моніторингу суду була перевірена конвойна кімната, де утримуються ув’язнені, які обвинувачуються у скоєні злочинів в день розгляду справи.  Дана кімната розташована у підвальному приміщенні суду. Маршрути конвоювання від спеціальних автомобілів до кімнат для тримання підсудних здійснюється через окремий вхід для конвойного приміщення, який не оснащений інженерно-технічним засобом охорони (тривожною кнопкою). У приміщенні забезпечено доступ до питної води та туалетної кімнати.

Під час візиту моніторинговою групою виявлені певні недоліки, які потребують вирішення.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлений звіт, надані рекомендації, листи реагування.