Результати моніторингового візиту до Верховного Суду щодо дотримання інформаційних прав громадян (права на доступ до публічної інформації та права на звернення громадян)

11/09/2019 09:55

З метою виявлення можливих недоліків, пов’язаних із забезпеченням інформаційних прав громадян, зокрема права на доступ до публічної інформації та права на звернення, співробітниками Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 10 вересня 2019 року було здійснено моніторинговий візит до Верховного Суду.

За підсумками моніторингу варто зазначити, що робота Верховного Суду з розгляду та опрацювання звернень громадян та запитів на інформацію здійснюється в межах та відповідно до вимог чинного законодавства.

Під час моніторингу проведено зустріч з в.о. керівника відділу розгляду звернень та надання публічної інформації.

Приміщення Верховного Суду за адресою: вул. П. Орлика, б. 4а, м. Київ обладнано необхідними засобами та зручностями для написання й подачі особами звернень, в тому числі з особами з інвалідністю. Крім того, зазначене приміщення Верховного Суду обладнано універсальним зарядним пристроєм для портативної техніки.

Під час зустрічі з’ясовано, що розгляд звернень громадян здійснюється з дотриманням положень Закону України «Про звернення громадян» та відповідних підзаконних актів, робота зі зверненнями громадян ведеться на належному рівні, відповіді надаються у встановлений законодавством термін.
Крім того, запити на інформацію опрацьовуються в терміни передбачені Законом «Про доступ до публічної інформації».

За результатами моніторингу офіційного сайту встановлено, що Верховний Суд оприлюднює повний перелік інформації передбачений статтею вказаного 15 Закону.

Крім цього, щодо виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в сфері оприлюднення інформації варто зазначити, що структурні підрозділи Верховного Суду належним чином виконують вимоги статей 101, 18 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про відкритість використання публічних коштів». Також у приміщенні Верховного Суду визначено спеціальне місце для роботи запитувачів з документами чи їх копіями.

У межах інформаційно-просвітницької роботи та з метою превенції порушень вимог законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян» співробітниками Секретаріату Уповноваженого надано рекомендації в.о. керівника відділу розгляду звернень та надання публічної інформації.

За результатами проведеного моніторингу буде підготовлено звіт та направлено до Верховного Суду.