Результати моніторингового візиту до Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області

11/06/2019 17:41

Начальник відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Ярошенко спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Наталією Гурковською та громадським монітором-експертом Русланом Імереллі здійснили моніторинговий візит до Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області.

Встановлено, що будівля відділу поліції не облаштована пандусом, кнопка виклику чергового на момент візиту не працювала, що унеможливлює безперешкодний доступ до приміщення поліції маломобільних груп населення. Відсутні, передбачені нормативними документами, кімнати для проведення слідчих дій та кімнати для конфіденційного побачення затриманого із захисником. У черговій частині наявні п’ять не укомплектованих аптечок, в яких багато медикаментів, термін придатності яких збіг. Крім того, в одній з аптечок знаходився шприц з коричневою речовиною з голкою. Зі слів працівників чергової частини, у ньому знаходилось масло для оргтехніки. ВІЛ/СНІД аптечки, протипедикульозні укладки, кварцові лампи відсутні.

В кабінетах слідчих виявлені речові докази у кримінальних провадженнях, не здані в кімнату для зберігання речових доказів. На час відпустки не визначена особа, відповідальна за кімнату речових доказів. Іншої особи, на яку покладено її обов’язки, не визначено. В КЗД наявна камера цілодобового відеоспостереження, однак повідомлення про те, що це немає.

Моніторами також виявлено неповноту та невідповідність у веденні журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених та обліку осіб, які поміщені в кімнати для затриманих та журналу інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим.

Про повний перелік виявлених порушень поінформовано керівництво відділу поліції з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення. За результатами моніторингового візиту буде надіслано лист реагування до ГУНП у Вінницькій області.