Результати моніторингового візиту до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соцпослуг у селі Перегонівці на Кіровоградщині

24/02/2020 10:47

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Віктор Жученя за участі монітора національного превентивного механізму Олександра Жучені здійснили плановий моніторинговий візит до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соціальних послуг, що знаходиться у селі Перегонівці Голованівського району Кіровоградської області.

Відділення, яке було утворене у листопаді 2008 року, знаходиться у пристосованому приміщенні колишньої лікарні ТОВ «Перегонівський цукровий завод» та призначене для постійного або тимчасового проживання територіального центру громадян, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг одиноких та громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-ти річного віку)

На момент візиту у відділенні проживало 23 громадян. Адміністрація відділення територіального центру докладає зусиль pfдля забезпечення прав підопічних. Зокрема, закуплено засоби реабілітації, ходунки та візки для пересування маломобільних осіб з інвалідністю. Попри невелику кількість обслуговуючого персоналу, підопічні, більша частина з яких прикуті до ліжка – охайні та доглянуті, що свідчить про належне виконання своїх обов’язків медпрацівниками відділення.

Водночас моніторами виявлено деякі недоліки. Зокрема, потребують оновлення індивідуальні програми реабілітації осіб з інвалідністю. Також потребує належної фіксації проходження обов’язкових щорічних медичних оглядів мешканцями відділення.

Крім того, необхідно перебудувати пороги міжкімнатних приміщень для забезпечення без бар’єрної доступності осіб на візках та провести лабораторні дослідження якості питної води, яку спозивають мешканці відділення.

Через недостатність фінансування, не завершено ремонтні роботи даху, що порушує права громадян на безпечні умови перебування та достойний життєвий рівень .

На адресу голови  Голованівської райдержадміністрації готуються відповідні листи реагування.