Результати моніторингового візиту до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соцпослуг у селі Дмитрівці на Кіровоградщині

11/10/2019 09:53

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий за участі координатора зав’язків з громадськістю Віктора Жучені та монітора національного превентивного механізму Арсена Арутюняна здійснили плановий моніторинговий візит до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соціальних послуг, що знаходиться у селі Дмитрівці Знам’янського району Кіровоградської області.

Дане відділення утворене у листопаді 2018 року та знаходиться у капітально відремонтованому приміщенні колишньої сільської лікарні швидкої медичної допомоги, призначене для постійного або тимчасового проживання територіального центру громадян, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг одиноких та громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-ти річного віку).

На момент візиту зазначеному відділенні проживає 29 громадян, з яких 5 людей з інвалідністю. Адміністрація відділення  територіального центру докладає значних зусиль для забезпечення прав підопічних, закуплено нові ортопедичні ліжка та матраци, засоби реабілітації, ходунки та візки для пересування маломобільних громадян з інвалідністю. Попри невелику кількість обслуговуючого персоналу, підопічні, більша частина з яких прикуті до ліжка, охайні, доглянуті, у кімнатах для проживання відсутній неприємний запах, що свідчить про належне виконання своїх обов’язків медпрацівниками відділення. Умови проживання громадян максимально наближені до сімейних, про що свідчить тепла й затишна атмосфера у закладі.

Водночас моніторами виявлено деякі недоліки, зокрема необхідно поновити індивідуальні програми  реабілітації двох інвалідів, облаштувати приміщення карантину вентиляцією, забезпечити оновлення медичних висновків про стан здоров’я.

Окремо слід виділити проблему кадрового забезпечення лікарями не тільки стаціонарного відділення, але й Дмитрівської територіальної громади Знам’янського району загалом, у якій з населенням у понад 5 тисяч жителів наявний 1 лікар пенсійного віку, який за станом здоров’я не може забезпечити надання медичних послуг у повній мірі, що створює передумови порушення права громадян на одержання вчасної  медичної допомоги. Адміністрацією ОТГ вживаються можливі заходи , оновлено приміщення сільської амбулаторії, закуплено нове медичне обладнання та устаткування. Для лікарів наявне відремонтоване службове житло, проте посада лікарів залишаються вакантними.

На адресу Голови Знам’янської райдержадміністрації готуються відповідні листи реагування.