Результати моніторингового візиту до територіального центру соціального обслуговування «Будинок Милосердя» на Одещині

23/08/2019 09:35

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Людмила Ямщикова та регіональний представник Уповноваженого в Одеській області Яна Кузьміна здійснили моніторинговий візит до Територіального центру соціального обслуговування «Будинок Милосердя» Роздільнянської районної державної адміністрації.

Територіальний центр соціального обслуговування розрахований на перебування 30 осіб. На момент моніторингу в установі перебувало 22 підопічних, з них 9 - лежачі.

Побутові умови терцентру максимально наближеними до домашніх: в кімнатах проживають по 2-4 особи, кімнати мебльовані новими ліжками із сучасними матрацами, є приліжкові тумбочки та шафи або полиці для зберігання особистих речей.

Подвір’я затишне, облаштовані місця для прогулянок. Гостинна є просторою, облаштована зручними м’якими меблями та великим телевізором.

В декількох кімнатах нещодавно розширені дверні прорізи та встановлені нові двері, які дозволяють підопічним вільно пересуватися на візках.

Персонал дбає про пожежну безпеку, скрізь є вогнегасники, встановлена пожежна сигналізація, горища оброблені протипожежними засобами, проводиться навчання персоналу, нещодавно облаштований додатковий вихід з будинку, який спрощує евакуацію.

В «Будинку Милосердя» панує доброзичлива атмосфера. Всі підопічні привітно зустріли моніторів, переважно перебували в хорошому настрої, були налаштовані на спілкування, виявили відкритість та щирість.

У всіх підопічних укладені договори із сімейним лікарем.

Підопічні добре характеризують якість харчування. Водночас монітори виявили, що  дієтичне харчування відсутнє.

Всі підопічні задоволені умовами перебування, але зазначають, що їхнє дозвілля одноманітне: спілкування, перегляд телевізора, прогулянки.

Терцентр у своєму штатному розкладі в цьому році передбачив ставку психолога та культорганізатора. Але впродовж майже 8 місяців ці посади залишаються вакантними, терцентр не може знайти працівників навіть за допомоги центру зайнятості.