Результати моніторингового візиту до стаціонарного відділення Долинського територіального центру соціального обслуговування, що на Івано-Франківщині

28/02/2020 18:00

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області та громадських моніторів здійснила візит до стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Долинського району, яке знаходиться в с. Старий Мізунь (далі – стаціонарне відділення).

Під час візиту встановлено, що стаціонарне відділення розташоване на першому поверсі орендованого непристосованого приміщення старого корпусу Вигодської лікарні. Проте, незважаючи на це, його мешканцям забезпечено належні та безпечні умови проживання і позитивний соціально-психологічний клімат.

Підопічні забезпечені одягом та взуттям, чотирьохразовим харчуванням, засобами догляду, медикаментами та спеціальними засобами для самообслуговування і догляду. Проводиться,  оперативне лікування підопічних та протезування. Усі підопічні обрали лікаря, який надає первинну медичну допомогу та підписали відповідні декларації.

Мешканці стаціонарного відділення мають можливість розпоряджатися власними пенсійними коштами для своїх потреб.

У відділенні встановлена пожежна сигналізація (виведена на пульт в м. Івано-Франківськ), наявні вогнегасники, а у червні 2019 року проведено навчання з евакуації підопічних у надзвичайних ситуаціях із залученням спецтехніки.

Також для духовних потреб підопічних за рахунок благодійних коштів збудовано церкву.

Водночас моніторинговою групою виявлено й ряд порушень. Зокрема, у вихідні дні підопічні не забезпечуються цілодобовим медичним обслуговуванням у зв’язку з недостатністю медичного персоналу. А  через відсутність приміщень, медичний блок розміщений серед коридору, відповідно, у відділенні відсутні приймально-карантинне відділення та ізолятор. Відсутній холодильник для зберігання ліків.

Слід відзначити, що у день моніторингового візиту Вигодська селищна рада прийняла рішення додатково надати для потреб стаціонарного відділення 6 кімнат другого поверху цієї ж лікарні.

Про виявлені порушення та недоліки поінформовано керівництво установи з наданням рекомендацій для їх усунення.

За результатами візиту будуть надіслані відповідні листи реагування Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Долинського району та Долинській районній державній адміністрації.