Результати моніторингового візиту до Ренійського відділення поліції Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області

10/10/2019 18:00

Регіональними представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Геннадієм Грозовим та Яною Кузьміною здійснено плановий візит до Ренійського відділення поліції Ізмаїльського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Метою візиту було ознайомлення з умовами перебування затриманих та інших категорій громадян на території відділу та дотримання співробітниками установи прав людини. Під час візиту був перевірений також технічний та організаційний стан відділу. Оглядом встановлені певні недоліки.

Центральний вхід до будівлі облаштований пандусом, втім, його стан та конструкція не відповідає вимогам ДБНВ.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для мало мобільних груп населення». Зокрема, не обладнаний поручнями та бортиками і наражає на небезпеку відвідувачів з особливими потребами, відсутня кнопка виклику.

Вхідні двері до відділення облаштовані металевою решіткою. Лише з дозволу патрульного можливо потрапити до чергової частини та до кімнати відвідувачів. Вільного доступу до туалету для осіб, що очікують на виклик, немає. Книга скарг і пропозицій у наявності, доступ до неї вільний. Останній запис датований березнем місяцем поточного року.

Приміщення приймальні для громадян у наявності, однак, не відповідає вимогам, відсутній внутрішній телефон, не забезпечена комп’ютерною технікою, оргтехнікою та медикаментами, відсутній інформаційний стенд.

Слід зауважити, що журнал обліку доставлених, відвідувачів та запрошених в наявності. Запис про візит представників Уповноваженого та термін їхнього перебування на території установи було зроблено.

На момент візиту затриманих і доставлених у відділенні не виявлено. Кімната для затриманих і доставлених не використовується, але дана кімната облаштована металевою решіткою, на момент здійснення моніторингового візиту була відчинена та вхід до неї вільний, що свідчить про можливе її використання. 

Кімната для проведення слідчих дій наявна, кімната для спілкування з адвокатами на території установи відсутня. Спілкування затриманих та доставлених із захисниками відбуваються у кабінетах слідчих, що є порушенням права на приватність. Журнал інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги у наявності, але, разом з тим, було виявлено ряд порушень при заповненні часу та дати доставки затриманих громадян, а також виявлено факти несвоєчасного інформування ЦБПД.  Журнал реєстрації надання медичної допомоги особам, які утримуються в черговій частині відсутній. Перевіркою наявної аптечки у черговій частині виявлена невідповідність ліків та засобів обов’язкового переліку. Також було виявлено ліки, термін використання яких закінчився понад два роки.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт.