Результати моніторингового візиту до Острозької обласної психіатричної лікарні на Рівненщині

02/12/2019 17:50

Моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Сергія Іллюка та моніторів національного превентивного механізму Євгена Новицького і Ганни Котенко здійснено повторний плановий візит до КЗ «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради.

Члени моніторингової групи зафіксували ряд порушень конституційних прав і свобод людей, які перебувають на лікуванні у закладі. Зокрема в лікарні перевищена планова наповнюваність, в зв’язку з чим порушуються норми площі на одну особу. Монітори зафіксували пацієнта, який спав просто на підлозі.

Майже в кожному відділенні не забезпечено доступу до питної води та права на повагу до приватного життя.

У закладі не забезпечуються прогулянки пацієнтів на свіжому повітрі. Під час конфіденційного спілкування пацієнти повідомили моніторам, що вже тривалий час не виходили за межі своїх відділень. Пацієнти не мають доступу до особистих речей, а також не мають можливості обладнати свій приватний простір.

В одному з відділень лікарні, під час відвідування родиною, був виявлений пацієнт з тілесними ушкодженнями, походження яких керівництво закладу пояснило падінням з ліжка. Вказаний факт свідчить про те, що адміністрацією не створено належних умов для безпечного перебування пацієнтів у закладі. 

Керівництвом закладу були проігноровані майже всі рекомендації попереднього моніторингового візиту, що відбувся в березні 2018 року.

Водночас слід зазначити, що вирішення ряду проблем безпосередньо пов’язане з фінансуванням закладу.

За результатами візиту будуть направленні акти реагування Уповноваженого до відповідних органів державної влади. 

Звіт за результатами візиту