Результати моніторингового візиту до Орджонікідзевського районного суду Маріуполя на Донеччині

01/08/2019 14:17

Моніторинговою групою у складі начальника Відділу регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Донецькій та Луганській областях Юлії Башкірової та головного спеціаліста Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Оксани Маголи здійснено моніторинговий візит до Орджонікідзевського районного суду у м. Маріуполі Донецької області.

Під час моніторингу було встановлено, що керівництвом суду вживаються усі необхідні заходи щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до судової установи. При вході до суду встановлено пандус, є кнопка виклику працівника суду, на вході та загальній канцелярії розміщено таблички з шрифтом Брайля, що дає змогу особам з вадами зору самостійно отримати необхідну для себе інформацію.

В холі суду розміщені інформаційні стенди на яких зазначено склад суддів і номери кабінетів, зразки заяв та необхідних реквізитів. Також є інформація де знаходиться медична аптечка.

В суді 8 залів судових засідань, з них шість залів для розгляду кримінальних проваджень, дві облаштовані відеокамерами та моніторами для проведення відео-конференцій. В залах замінені усі металеві клітки на сучасні скляні огорожі, тим самим виконано вимоги ч. 2 ст. 21 «Перехідних положень» Кримінально процесуального кодексу України та ст.3 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод».

Під час проведення моніторингу суду була перевірена конвойна кімната та камери, де утримуються ув’язнені. Для ув’язнених осіб забезпечено доступ до питної води та вбиральні. Кількість камер достатня для того, щоб забезпечити роздільне розміщення чоловіків і жінок, дорослих та неповнолітніх, інших осіб відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про попереднє ув’язнення» та статті 88 Кримінально–виконавчого кодексу України.

Увагу моніторингової групи привернув той факт, що ув’язнених привозять безпосередньо перед судовим засіданням і одразу відвозять до місця їх перебування, тим самим забезпечуючи право осіб на гуманне ставлення та повагу до людської гідності.

Водночас були виявлені і недоліки. Зокрема, відсутні кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом, а також відсутній бокс або огороджена стоянка для спеціального автомобіля, який доставляє ув’язнених.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт та скеровано акти реагування до територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області.