Результати моніторингового візиту до Оратівського відділення поліції на Вінниччині

05/07/2019 10:33

Начальник відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Ярошенко, регіональний представник Уповноваженого у Вінницькій області Володимир Буран та громадський монітор Аліна Рудченко у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Оратівського відділення поліції Гайсинського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області.

Будівля відділення поліції облаштована пандусом, кнопка виклику чергового на момент візиту не встановлена. Відеокамери наявні лише на вході до будівлі та у тамбурі біля вікна чергової частини, що унеможливлює контроль за безпекою доставлених та запрошених осіб.

Переговорним пристроєм чергова частина не укомплектована, телефон для спілкування з черговим на момент візиту не працював.
Графік прийому громадян, інформаційні стенди знаходяться в недоступному для вільного огляду місці. У відділенні поліції відсутня передбачена нормативними документами кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником, кімната для проведення слідчих дій.

Наявні у відділенні поліції дві аптечки не укомплектовані, у значної кількості медикаменті закінчився термін придатності.

Кімната затриманих і доставлених не функціонує через невідповідність рекомендаціям Європейського комітету проти тортур, про що видано наказ керівника відділу, разом з тим вказана кімната належним чином не опломбована, що дає потенційну можливість для утримання в ній людей.
Моніторами також виявлено неповноту та невідповідність при веденні журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених, а також журналу інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим.

Про повний перелік виявлених порушень поінформовано керівництво відділу поліції з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення. За результатами моніторингового візиту буде надіслано лист реагування до ГУНП у Вінницькій області.