Результати моніторингового візиту до Ольшаницького психоневрологічного будинку-інтернату на Київщині

14/08/2019 09:49

У межах реалізації національного превентивного механізму співробітники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини вперше здійснили моніторинговий візит до Ольшаницького психоневрологічного будинку-інтернату на Київщині.

В установі проживає 120 чоловіків, з яких 34 є недієздатними. Підопічні забезпечені харчуванням, житлом та одягом відповідно до встановлених мінімальних норм.

Проте, їхню денну зайнятість в установі майже не забезпечено. Лише окрема група підопічних займається у гуртках, відвідує бібліотеку та бере участь в культурно-масових заходах. Мешканці стверджували, що їм не дозволяють перебувати у житлових кімнатах, бо так співробітникам установи зручніше за ними наглядати. Одна з причин цього – нестача молодшого медичного персоналу, адже у закладі є вакантними 20 відповідних посад.

Через запровадження на Київщині нового порядку фінансування таких установ, відповідно до розпорядження Київської обласної державної адміністрації, у будинку-інтернаті виникла кредиторська заборгованість на суму 382 тисяч гривень. Внаслідок чого, повільно та несвоєчасно вирішуються питання забезпечення життєдіяльності будинку-інтернату, зокрема, затягується процес підготовки до опалювального сезону, не здійснюється ремонт будівель. Установа не може своєчасно придбати засоби особистої гігієни для підопічних.

За результатами моніторингового візиту пропозиції щодо усунення виявлених недоліків будуть скеровані до Київської обласної державної адміністрації.

Звіт за результатами візиту