Результати моніторингового візиту до Новосанжарської ОТГ на Полтавщині

10/10/2019 17:56

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Юрій Чернушенко за дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив моніторинговий візит до Новосанжарської об’єднаної територіальної громади з питань дотримання конституційних прав громадян в умовах децентралізації щодо реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року та вжитих заходів з екологічної безпеки при збиранні та утилізації побутових відходів. 

Результати моніторингу засвідчили, що Новосанжарською об’єднаною територіальною громадою загалом вживаються відповідні заходи щодо  збереження здоров’я та забезпечення добробуту громадян похилого віку, які проживають на території громади. Розроблені відповідні Програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів, пенсіонерів усіх рівнів на 2018-2020 роки. Також, діє Програма надання депутатами селищної ради допомоги соціально незахищеним громадянам.

За рахунок коштів місцевого бюджету надаються одноразові грошові  допомоги на лікування, проводяться обов’язкові профілактичні медичні огляди громадян похилого віку на первинних медичних дільницях. Виділені кошти на забезпечення хворих інсуліном та видачі ліків по рецептах.

Забезпечується доступність послуг та  доступ до об’єктів соціальної інфраструктури. У громаді працюють комунальні підприємства «Джерело» та «Добрі руки плюс» і їх дочірні підприємства «Комунтех», «Оберіг», які надають транспортні послуги, послуги по вивезенню сміття, обслуговування будинків і територій, ремонту побутових виробів та предметів особистого вжитку, взуття, побутових приладів, домашнього та садового обладнання, меблів.

На територіальну громаду виділено «соціальне» таксі, яке обслуговує відповідну категорію громадян. Працюють пункти прокату технічних засобів реабілітації, надаються послуги перукаря, ремонту будинків, благоустрою прибудинкових територій. 

За підтримки селищної ради працює народний самодіяльний хоровий колектив «Багряне листя», клуб ветеранів «Суботні зустрічі». 

Створено Опікунську раду при виконкомі селищної ради та Центр соціального обслуговування Новосанжарської селищної ради, якими на даний час обслуговується 157 пенсіонерів та одиноких громадян. 

Кілька років поспіль селище Нові Санжари ставало переможцем Всеукраїнського конкурсу у номінації «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», «Найчистіший населений пункт в Україні». Селище є курортною оздоровчою зоною. Новосанжарський район було обрано територією в рамках проекту «Стратегія поводження з твердими побутовими відходами», яка була розпочата експертами проекту «Реформи управління на сході України», що виконувалась компанією GIZ за сприянням уряду Федеративної Республіки Німеччина. 

Застосовуючи методи міжмуніципального співробітництва налагоджено процес централізованого вивезення сміття у визначених місцях. Розроблено та затверджено схему санітарного очищення населеного пункту та погоджено маршрути перевезення побутових відходів. Рішенням Новосанжарської селищної ради визначено виконавця житлово-комунальних послуг із вивезення твердих і рідких побутових відходів на території селища комунальне підприємство «Джерело» та з даним підприємством укладено відповідний договір. На даний час закуплено вуличні контейнери для роздільного збору відходів.  

Створено полігон для захоронення побутових відходів на відстані 10 км від с. Зачипилівка Новосанжарського району, який відповідає вимогам технічних, екологічних та санітарних норм.

Звичайною практикою у селищі є масові заходи та суботники з прибирання території. Повсюди у селищі встановлені урни для сміття, курсують екологічні (санітарні) карети.

Таким чином, у селищі створена відповідна база та відпрацьована система, а люди звикли жити за правилами чистого простору.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт та керівництву територіального органу місцевого самоврядування надані відповідні роз’яснення та рекомендації.