Результати моніторингового візиту до Носівського відділення поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівської області

11/07/2019 17:58

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області та співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Носівського відділення поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП у Чернігівській області.

Під час візиту встановлено, що облаштування кімнати для затриманих не відповідає національним і міжнародним стандартам та знаходиться в антисанітарному стані. Зокрема, в ній недостатнє штучне та природнє освітлення, вікно кімнати не обладнано кватиркою із замками для вентиляції, що унеможливлює доступ свіжого повітря. Не працює система гарячого водопостачання, посуд і столові прибори відсутні.

У відділенні поліції відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником та кімната для проведення слідчих дій. Через це слідчі дії проводяться у кімнаті для прийому громадян та кабінетах слідчих. Відсутня система відеоспостереження в коридорах адміністративної будівлі, наявність яких передбачена відомчими нормативними актами.

Виявлено недоліки в організації медичної допомоги, відсутні аптечка та лампа для кварцування приміщень.

У журнал обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до відділення поліції не вносяться відомості щодо всіх без винятку осіб.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до МВС України.