Результати моніторингового візиту до Мирненського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей» на Запоріжжі

21/02/2020 12:42

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області Ірина Карпенко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Сергій Бізденежний здійснили моніторинговий візит до КЗ «Мирненський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Запорізької обласної ради.

На час візиту у КЗ «Мирненський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» перебувало 34 дитини. Центр, відповідно до затвердженого статуту, є закладом соціального захисту тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, створення умов для їх соціальної адаптації, підготовки до самостійного життя.

Відповідно до статутних документів, заклад розрахований на 40 ліжко-місць. Заклад має належну матеріально-технічну базу для забезпечення необхідних умов перебування в ньому дітей. Проте, під час моніторингового візиту були виявлені недоліки як в організації роботи закладу, так і в належному забезпеченні побутових умов для дітей.

Так, усі ліжка молодшої групи (від 3 років) не укомплектовані відповідними ортопедичними матрацами. Тому вихованці вимушені спати на твердих, збитих ватяних матрацах. Житлові кімнати дітей потребують доукомплектування приліжковими тумбами.

Також було виявлено неналежне ведення медичної документації дітей. У медичних картках відсутні будь-які записи, щодо проведення первинних медичних оглядів та обстежень тоді як такі комплексні огляди повинні проводитись двічі на рік. Моніторингова група також звернула увагу на проведення у дітей діагностичних тестів ВІЛ/СНІД без згоди батьків або законних представників. Додатково досліджувались умови зберігання медикаментів та терміни їх придатності, в результаті чого було виявлено ряд медичних препаратів, термін використання яких закінчився.

Під час моніторингового візиту також було встановлено: необхідність доопрацювання щоденного меню, яке розміщене у приміщенні столової, із зазначенням часу кожного прийому їжі та необхідність приведення у відповідність оформлення добових проб їжі, які на час візиту були відібрані за попередній день.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до КЗ «Мирненський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Запорізької обласної ради.