Результати моніторингового візиту до Миколаївської загальноосвітньої школи-інтернату

03/12/2019 09:44

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини Світлани Одінцової та спеціаліста Відділу регіонального представництва в південних областях Юлії Грабович відвідали з моніторинговим візитом Миколаївську загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів № 3 Миколаївської обласної ради.

У закладі навчається 201 дитина. На момент візиту було 199 дітей, що потребують навчально-виховної та корекційно-розвиткової роботи, з них 10 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування та 22 дитини з інвалідністю, які навчаються за інклюзивною формою навчання.

Під час візиту встановлено, що у закладі створені належні умови для навчання, оздоровлення та виховання дітей. Так, вихованці забезпечені раціональним 5-разовим харчуванням, питною водою, постільною білизною, ліжками та приліжковими тумбочками, шафами, необхідною кількістю медикаментів. У школі-інтернаті облаштований кабінет ЛФК. Працюють психолог, логопед та реабілітолог. Здійснюється профорієнтація вихованців, працюють гуртки за інтересами,

Високої оцінки заслуговує спеціальне облаштоване обладнання в закладі для дітей з особливими потребами. На першому поверсі навчального корпусу облаштовані туалетні кімнати для дітей з інвалідність, двірні проходи доступної ширини для заїзду в класи на візочку. Для викладення навчального матеріалу дітям з обмеженими можливостями використовується інтерактивна дошка і особлива методика навчання. За кожною дитиною, яка не має можливості самостійно переміщуватися та обслуговувати себе, закріплені вчителі-вихователі. Таких дітей в закладі 5, Тобто, умови навчання та приміщення закладу відповідають критеріям доступності, наявні поручні та пандуси.

Навчальні класи обладнані сучасними меблями, інтерактивною технікою з виведенням інформації на телеекран, навчальний процес у перших класах організований відповідно до реформи «Нова українська школа». У 2019 році із 13 випускників закладу 11 вступили до вищих навчальних закладів, два -  працевлаштовані.

Водночас моніторами встановлено ряд проблемних питань у роботі закладу. Так, на момент візиту невирішеним залишається питання щодо не завершення ремонтних робіт та неповної здачі в експлуатацію приміщення 4х поверхового навчального корпусу, до якого входить їдальня, харчовий блок та спортивна зала.

На сьогоднішні адміністрація школи-інтернату вимушена поєднувати приміщення навчального та спальних корпусів задля недопущення припинення або призупинення навчального процесу в закладі.

За результатами візиту будуть направлені листи реагування до Миколаївської обласної ради та Миколаївської ОДА для  усунення порушень.