Результати моніторингового візиту до Мізоцької спеціальної школи на Рівненщині

02/12/2019 17:38

Моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Сергія Іллюка та моніторів національного превентивного механізму Євгена Новицького і Ганни Котенко здійснено плановий візит до Комунального закладу «Мізоцька спеціальна школа І-ІІ ст.».

Монітори відзначили, що адміністрацією закладу вживаються заходи щодо забезпечення конституційних прав і свобод дітей в умовах закладу. Належним чином організований навчальний процес, під час якого враховуються особливі освітні потреби кожної дитини з огляду на профіль закладу.

Під час огляду житлових корпусів закладу було встановлено, що умови проживання дітей відповідають міжнародним та національним стандартам. У закладі обладнано кабінети для проведення корекційно-розвиткових занять. Значна увага приділяється здоров’ю дітей. В медичній частині закладу облаштовано два ізолятори, працює два медичних працівника. Також в наявності необхідні ліки та інші медичні засоби для надання медичної допомоги.

Водночас заклад повною мірою не забезпечений комп’ютерами, потужність яких дозволяла б нормальній роботі програм корекції та реабілітації. Також потребує оновлення інвентар на спортивний майданчик.

Під час огляду лазні було виявлено відсутність перегородок у душові, що є порушенням права учнів на приватність та повагу до їх гідності. Також на інформаційних стендах закладу відсутні контакти органів та посадових осіб до яких діти можуть звернутися зі скаргою та повідомити про порушення їхніх прав з боку адміністрації закладу.

За результатами візиту будуть направлені акти реагування Уповноваженого до відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування.