Результати моніторингового візиту до Кропивнянського дитячого будинку для дітей шкільного віку на Черкащині

12/09/2019 15:03

Регіональний представник Уповноваженого в Черкаській області Валерій Єфіменко та громадський монітор Людмила Проценко у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили плановий моніторинговий візит до Кропивнянського дитячого будинку для дітей шкільного віку.

На час візиту в закладі перебувало 15 дітей, у тому числі 1 дитина-сирота, інші діти позбавлені батьківського піклування, з них двоє дітей з інвалідністю. Одна дитина, на день візиту, перебувала на стаціонарному лікуванні у дитячому відділенні Черкаської обласної психоневрологічної лікарні № 1.

Діти, що перебувають в закладі відносяться до категорії розусиновлених та повернутих до дитячого будинку після перебування в сім’ях, в тому числі за кордоном. Діти постійно проживають в закладі, здобувають освіту в загальноосвітній середній школі, що межує із дитячим будинком. Між дитячим будинком і школою є критий перехід.

Моніторингова група ознайомилася з умовами проживання дітей, їх харчуванням, рівнем медичного забезпечення та створеними соціально-психологічними та соціально-педагогічними умовами реабілітаці.

На час візиту посада психолога вакантна, адже психолог звільнився 31.08.2019 року. У закладі не виявилось жодних документів, які б підтверджували факт проведення психологом індивідуальної роботи з дітьми від яких відмовились повторно. Соціальний педагог також не змогла представити належним чином оформлені документи.

Моніторинговій групі не надали відомостей про те, які саме заходи персоналом закладу проводяться з кожною дитиною індивідуально, щоб нівелювати негативний вплив від повторного повернення дітей до дитячого будинку.

Під час спілкуванні діти висловлювались позитивно щодо персоналу установи та розповідали про добре ставлення до себе, задоволеність харчуванням та умовами перебування. Проте, монітори відмітили що посуд для харчування дітей є застарілим і неестетичним, постільна білизна деяких вихованців не відповідає санітарно-гігієнічним нормам, душові кімнати не дообладнані для потреб вихованців, рідкі миючі засоби практично відсутні.

За згодою адміністрації закладу, Черкаська обласна рада рішенням від 28.11.2017 № 18-5/VII, мікроавтобус марки ГАЗ передала в інший комунальний заклад. Відтак, протягом майже двох років діти вимушені їздити на медогляди чи для задоволення інших потреб до міста Золотоноші громадським транспортом. Відсутність мікроавтобуса фактично унеможливлює вивіз дітей до закладів культури розташованих за межами села Кропивна Золотоніського району.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлені відповідні акти реагування.