Результати моніторингового візиту до Кропивницького СІЗО, де стався бунт

20/12/2019 16:25

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Кіровоградській області Олег Кошовий отримав повідомлення від Південного міжрегіонального управління виконання кримінальних покарань та пробації про напад ув’язненого, який заподіяв тілесні ушкоджень психологу ДУ Кропивницький слідчий Ізолятор №14 та намагався дестабілізувати оперативну обстановку та режим утримання в зазначеній установі.

Крім того, було повідомлено про запровадження в установі особливого режиму, починаючи з 06 години 18 грудня 2019 року впродовж наступних 30 діб.

З метою стабілізації ситуації, працівники міжрегіонального управління провели в установі загальні обшуки приміщень ДУ Кропивницького СІЗО №14. Також групою швидкого реагування були застосовані спеціальні засоби, в тому числі для відстрілу гумовими кулями.

Під час проведення обшуків вилучено значну кількість заборонених знарядь та предметів.

Регіональним представництвом проведено моніторинг додержання прав ув’язнених в умовах запровадження особливого стану.

Під час моніторингу з’ясовано, що спеціальні засоби застосовано щодо 25 ув’язнених, яким спричинено тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Кожного ув’язненого оглянув медичний працівник та надав допомогу. Усі випадки застосування спеціальних засобів задокументовано.

Прокуратурою області розпочато перевірку законності їх застосування.

Станом на 09 годину 20 грудня в Кропивницькому слідчому ізоляторі виявлено померлого ув’язненого. Згідно з медичним висновком, причиною смерті є отруєння невідомою речовиною. Тілесних ушкоджень під час огляду трупа слідчо-оперативною групою не виявлено. 

Ситуація із забезпеченням прав ув’язнених в установі перебуває на контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини.