Результати моніторингового візиту до Кропивницького районного відділення поліції Кропивницького відділу поліції ГУНП у Кіровоградській області

30/01/2020 16:12

У рамках реалізації національного превентивного механізму регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини у Кіровоградській області Олегом Кошовим за участі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Кіровоградській області Віктора Жучені та монітора національного превентивного механізму Арсена Арутюняна здійснено моніторинговий візит до Кропивницького районного відділення поліції Кропивницького відділу поліції ГУНП у Кіровоградській області.

Вхід до будівлі відділення поліції облаштований пандусом, що забезпечує доступ до приміщення маломобільних груп громадян. Однак кнопка виклику персоналу на момент проведення моніторингу не працювала. Кімната для затриманих та доставлених осіб опечатана та не використовується за призначенням з квітня 2016 року за відомчим наказом.

Проведено поточний ремонт приміщення для прийому громадян, забезпечено необхідними зразками звернень та юридичною літературою, відповідно до вимог відомчого наказу.

Під час візиту встановлено відсутність передбачених нормативними документами кімнат для проведення слідчих дій, що створює умови, за яких уповноважені службові особи, що здійснюють затримання, вимушені утримувати затриманих осіб у кабінетах та інших приміщеннях відділення, які не пристосовані для такого тримання, до направлення їх в ізолятор тимчасового тримання.

Крім того, встановлені порушення ведення службової документації, зокрема журналів обліку доставлених, запрошених до відділу осіб, інформування центрів безоплатної правової допомоги, книги перевірок та ін.

Під час огляду службових кабінетів та приміщень відділу не виявлено предметів, які можливо використати для заборонених методів дізнання та неправомірного тиску на відвідувачів, запрошених, доставлених та затриманих осіб.

За результатами моніторингового візиту на адресу ГУНП в Кіровоградській області буде спрямовано акт реагування та рекомендації щодо усунення виявлених порушень в діяльності зазначеного районного відділення поліції.