Результати моніторингового візиту до Котовського навчально - реабілітаційного центру на Дніпропетровщині

21/02/2020 12:25

Моніторингова група у складі провідного спеціаліста Відділу регіонального представництва у східних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Тетяни Стеблій, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області Оксани Крупій та громадського монітора НПМ Алли Демичевої здійснили моніторинговий візит до комунального закладу освіти «Котовський навчально – реабілітаційний центр» Дніпропетровської обласної ради.

Заклад засновано у 1959 році як допоміжна школа-інтернат для розумово відсталих дітей районного підпорядкування. Починаючи з 2013 року комунальний заклад освіти «Котовська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Дніпропетровської обласної ради» перейменований на комунальний заклад освіти «Котовський навчально-реабілітаційний центр» Дніпропетровської обласної ради».

Школа-інтернат розрахована на 150 вихованців віком від 3-х до 18-ти років.

Територія закладу огороджена, є дитячий ігровий майданчик, ззовні та всередині цілодобово працюють 14 камер відеоспостереження, про що вихованці та відвідувачі належним чином повідомлені.

У центрі створені комфортні, затишні умови для перебування дітей: є актовий та спортивний зали, майстерня штукатурної справи, кімната соціально-побутової орієнтації, значна кількість іграшок та ігор у шкільних класах.

Під час спілкування, у групових та індивідуальних бесідах, діти виявляли контактність, зацікавленість, доброзичливість.

Водночас моніторинговою групою було виявлено ряд порушень, зокрема, в Котовському навчально-реабілітаційному центрі не дотримується право дітей на приватність. Порушено право вихованців на достатній життєвий рівень, зокрема, площа спальних кімнат з розрахунку на одного учня не відповідає нормам. У спальнях дітей відсутній доступ до питної води, чайники та необхідна кількість ємностей для пиття наявна не в кожній класній кімнаті.

Порушено права дітей та їхніх батьків на звернення та інформацію: так, відсутня інформація про телефони національної дитячої «гарячої лінії», телефон офісу безоплатної правової допомоги, скринька для скарг.
За результатами моніторингового візиту буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.