Результати моніторингового візиту до КНП «Мукачівська центральна районна лікарня» Закарпатської області

23/07/2019 15:52

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Діана Швардак і співробітники Відділу з питань громадянства та рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Василь Радько та Андрій Гнаповський здійснили моніторинговий візит до пологового відділення КНП «Мукачівська центральна районна лікарня» Закарпатської області.

Під час моніторингового візиту було встановлено, що пологове відділення Мукачівської центральної районної лікарні розраховане на 60 ліжок з яких: 32 післяпологових, 28 патології вагітних та 35 для новонароджених.

У пологовому відділенні є індивідуальні зали, післяпологові палати спільного перебування матері та дитини, палати патології вагітних, блок інтенсивної терапії, відділення новонароджених.

Допомога у пологовому відділенні надається відповідно до вимог чинних нормативних документів МОЗ та УОЗ, протоколів надання медичної допомоги та у відповідності з вимогами новітніх перинатальних технологій. Зокрема: пологи без втручання, партнерські пологи, дотримання теплового ланцюга, прогнозування материнського і перинатального ризиків та пологи в індивідуальних пологових залах.

Пологове відділення має статус «Лікарня доброзичлива до дитини», який вкотре підтверджено експертами ВОЗ в червні 2019 року.

Під час візиту було також здійснено моніторинг надання відповідних послуг жінкам ромської національності. Встановлено, що за 6 місяців поточного року послугами пологового відділення скористалися 154 ромські жінки.

Також пологове відділення надає довідки по вагітності та пологам породіллям ромського населення, які не стояли на обліку. Мами із новонародженими малятами з пологового відділення виписані в задовільному стані під нагляд патронажних лікарів.

Наразі у жіночій консультації на обліку перебувають 203 вагітні жінки ромської національності. Усім вагітним надається необхідна лікарська допомога.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлені відповідні акти реагування.