Результати моніторингового візиту до Каховського геріатричного пансіонату на Херсонщині

15/01/2020 13:02

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у південних областях Олександр Остапенко, регіональний представник Уповноваженого у Херсонській області Максим Магда, регіональний координатор взаємодії з громадськістю у Херсонській області Оксана Тропіна та громадський монітор Тетяна Назаренко, у рамках реалізації національного превентивного механізму, здійснили повторний плановий візит до Каховського геріатричного пансіонату.

Під час моніторингового візиту було встановлено, що в пансіонаті відсутній неприємний запах, притаманний геріатричним закладам. Усі коридори облаштовані функціональними поручнями, є пандуси на всіх входах/виходах з будівлі. Люди не обмежені у користуванні душовою та ванною кімнатою, там є пристосовані сидіння та поручні. Також наявні туалетні стільці для ліжкохворих і тих, хто не може самостійно пересуватися.

Порушення та недоліки, виявлені моніторами, типові для подібних закладів. Так, ліжкові хворі та особи з інвалідністю, які переміщаються на візках, розміщені на другому поверсі. Через це ліжкові хворі без сторонньої допомоги не можуть вийти на вулицю, тому тривалий час не бувають на свіжому повітрі.

Моніторингова група відзначила, що у пансіонаті є стоматолог, який працює безпосередньо в закладі. Люди, які хворіють, отримують медичну допомогу

Водночас моніторингова група виявила відсутність договорів з сімейними лікарями. Укласти їх у мешканців пансіонату немає можливості, адже штат лікарів сімейної медицини у районній лікарні неукомплектований.

Також у пансіонаті не дотримуються правил пожежної безпеки: вогнегасники є не у всіх відділеннях, автоматичною системою пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу обладнане лише одне відділення, де перебувають ліжкові хворі. На дошках оголошення у недостатньому обсязі присутня інформація про гарячі урядові телефонні лінії.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні акти реагування.