Результати моніторингового візиту до Гірської обласної спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату на Луганщині

26/09/2019 16:15

У рамках реалізації національного превентивного механізму співробітниками Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Луганській області здійснено візит до Гірської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Метою діяльності школи-інтернату є забезпечення дітям, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, умов різнобічного розвитку, виховання, здобуття певного рівня освіти, професійної орієнтації та підготовки до самостійного життя.

Візит здійснювався з метою моніторингу стану забезпечення прав вихованців на освіту, гідні умови проживання, харчування, побутового та медичного забезпечення.

Моніторингова група відзначила належне організаційне забезпечення закладу та гарну затишну атмосферу, яка панує в ньому. Спальні кімнати облаштовані у відповідності до норм.

Навчальні класи також обладнані у відповідності до потреб і розвитку дітей, забезпечені сучасними методичними, розвиваючими, ігровими матеріалами та технікою.

Однак були виявлені незначні недоліки, серед яких порушення права на приватність та не включення у посадові інструкції персоналу норм про заборону катувань, відповідно вимог ст.10 Конвенції проти катувань.

Результати моніторингового візиту обговорено з керівництвом закладу та надано відповідні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.