Результати моніторингового візиту до центру соціальних послуг у селі Панчевому Новомиргородського району на Кіровоградщині

08/08/2019 14:06

Співробітник регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий та монітор національного превентивного механізму Арсен Арутюнян здійснили моніторинговий візит до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соціальних послуг, який знаходиться у селі Панчевому Новомиргородського району Кіровоградської області.

Відділення утворене у листопаді 2018 року шляхом реорганізації районного центру надання соціальних послуг та знаходиться у пристосованому приміщенні колишнього терапевтичного відділення лікарні швидкої медичної допомоги та призначене для постійного або тимчасового проживання територіального центру  громадян, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг одиноких та громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-ти річного віку)

У відділенні проживає 30 громадян. Адміністрація відділення територіального центру докладає зусиль для забезпечення прав підопічних, закуплено нові ортопедичні ліжка та матраци, засоби реабілітації, ходунки та візки для пересування маломобільних громадян з інвалідністю. Попри невелику кількість обслуговуючого персоналу, підопічні, більша частина з яких прикуті до ліжка, охайні, доглянуті, у кімнатах для проживання відсутній неприємний запах, що свідчить про належне виконання своїх обов’язків медпрацівниками відділення.

Водночас моніторами виявлено деякі недоліки. Потребують оновлення індивідуальні програми реабілітації інвалідів. Пандус вхідного приміщення необхідно перебудувати відповідно до державних будівельних норм, забезпечити оновлення медичних висновків про стан здоров’я. 

Через недостатність фінансування, залишаються не виконаними вимоги приписів інспекторів держпожнагляду з обробки протипожежними матеріалами даху будівлі територіального центру, що порушує права громадян на безпечні умови перебування.

На адресу Голови Новомиргородської райдержадміністрації готуються відповідні листи реагування.