Результати моніторингового візиту до Чигиринського районного суду на Черкащині

03/07/2019 11:34

Регіональний представник Уповноваженого в Черкаській області Валерій Єфіменко та громадський монітор Людмила Проценко у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Чигиринського районного суду Черкаської області.

Під час візиту з’ясовано, що суд розташований в окремому двоповерховому приміщенні. Прийом громадян та розгляд кримінальних і цивільних справ здійснюється на першому поверсі у двох залах, де встановлені кабіни зі спеціального захисного скла, що відповідає міжнародним стандартам. У приміщенні суду наявна кімната для конвою та одна кімната для утримання осіб, які перебувають під вартою. Вищенаведене вказує на відсутність роздільного утримання підсудних чоловіків і жінок.

Вентиляція в приміщенні для підсудних фактично не функціонує, а в одному із залів судових засідань взагалі відсутня. Єдиний санвузол на першому поверсі суду не відповідає вимогам доступності для маломобільних груп населення, оскільки площа туалетної кімнати та конструкція дверей на вході унеможливлюють їх доступ до вбиральні.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлені відповідні акти реагування.