Результати моніторингового візиту до Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги

24/07/2019 16:03

Співробітники Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснили візит до Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги.

Центр був реорганізований у липні 2017 року шляхом приєднання до нього Чернігівського обласного соціального центру матері та дитини «Батьки й дитина разом». На обліку перебуває 21 особа (9 дорослих та 12 дітей). Це - люди, які опинились у складних життєвих обставинах.

Моніторами встановлено, що приміщення знаходиться у задовільному стані та відповідає вимогам доступності для потреб людей з інвалідністю. Центр належним чином виконує покладені на нього завдання, зокрема, надає консультації жінкам з інвалідністю та матерям дітей з інвалідністю. Допомагає проаналізувати життєві ситуації, визначити основні проблеми та шляхи їх розв’язання, зміцнити та відновити родинні зв’язки. А також консультує з питань догляду за дітьми раннього віку, їх розвитку та виховання.

У Центрі працюють штатні соціальні педагоги та психологи, які в цілодобовому режимі безоплатно надають соціальні послуги.

Співробітники Секретаріату надалі будуть здійснювати моніторинг щодо захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства або опинились у складних життєвих обставинах.