Результати моніторингового візиту до Білопільського районного суду Сумської області

24/06/2019 16:51

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Ірина Білик спільно з громадським монітором Оксаною Корсун в рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Білопільського районного суду Сумської області.

Монітори встановили, що суд розташований у триповерховій будівлі, де присутній спеціальний вхід для підсудних, проте він не огороджений. В суді діє п'ять залів судових засідань, три з яких використовуються для розгляду кримінальних проваджень. У залах встановлені кабіни зі спеціального захисного скла, що відповідає міжнародним стандартам.

Для доступності судочинства маломобільним групам дві зали розміщені на першому поверсі, де обладнано пандус та кнопка виклику персоналу. На окремих приміщеннях встановлені таблички зі шрифтом Брайля.

Приміщення для конвою і утримання підсудних осіб розташоване в підвальному приміщені, однак, воно не використовується через високий рівень вологості. Це дає підстави вважати, що ув’язнені особи або утримуються в автозаках, або у залах судових засідань. В камерах природне освітлення відсутнє, а штучне недостатнє. На дерев’яній підлозі присутні калюжі, на лавочках сліди плісняви.

Аптечка створена за рахунок власних коштів працівників суду. Персонал установи пройшов курси надання домедичної допомоги.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлені відповідні акти реагування.