Результати моніторингового візит до Солонянського відділення Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області

03/12/2019 16:52

У рамках реалізації національного превентивного механізму регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області Владиславом Онищенком та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області Оксаною Крупій здійснено візит до Солонянського відділення Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

У вестибюлі відділення розміщені інформаційні стенди для відвідувачів, зокрема, щодо графіку особистого прийому громадян, пам’ятка щодо ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень. Однак, безперешкодний доступ відвідувачів до вестибюлю для ознайомлення з відповідною інформацією не забезпечується через встановлені на вході металеві загородження. Книга скарг і пропозицій у вестибюлі органу поліції не вивішена. Аптечка, що знаходиться у чергового, містить лікарські засоби та медичні вироби, термін придатності яких закінчився.

Окрім того, встановлено ряд випадків недотримання вимог національного законодавства та міжнародних норм, що створює умови для зловживання правами затриманих осіб або їх порушення.

Так, слідчі дії за участю затриманих відбуваються безпосередньо в службових кабінетах, адже спеціально обладнані кімнати у відділенні відсутні. На дверях службових кабінетів відсутні таблички із зазначенням посад та прізвищ.

Факти неналежного заповнення службових журналів працівниками відділення поліції, виявлені під час візиту, можуть свідчити про високий ризик порушення прав затриманих осіб на захист та на свободу і особисту недоторканість, що може мати прояв у вигляді незаконного затримання та тримання осіб працівниками поліції, неповідомленням Центрів з надання БВПД про затримання таких осіб.

За результатом моніторингового візиту до ГУНП в Дніпропетровській області буде направлений відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав затриманих, доставлених осіб, а також надані рекомендації щодо їх усунення.