Результати моніторинговий візит до служби у справах дітей Полтавської ОДА

02/08/2019 11:15

Співробітники регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини у Полтавській області здійснили моніторинговий візит до Служби у справах дітей Полтавської обласної державної адміністрації.

Під час візиту були оглянуті документи щодо діяльності служби у справах дітей. Працівники служби розповіли про вжиті поточного року заходи з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень. Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї; здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності; ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

Служба приділяє належну увагу питанням захисту прав і свобод дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та діяльності дитячих будинків сімейного типу, в яких є діти даної категорії. Всі сім’ї охоплені соціальним супроводом, отримують необхідні види соціальних послуг та забезпечено їх соціальний захист відповідно до встановлених законом державних соціальних стандартів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб вказаної категорії. Їх функціонування перебуває на постійному контролі відповідних органів опіки та піклування.

Під час моніторингу акцентовано увагу на запобіганні сімейному неблагополуччю, дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень. Створення ефективних механізмів підтримки сімей з дітьми, розвитку соціальних послуг, впровадження якісного відомчого контролю на місцях.

За результатами моніторингу визначено напрями подальшої спільної роботи у сфері захисту прав дітей.