Результати дистанційного моніторингу становища представників ромської національної меншини в умовах карантинних заходів у поселенні ромів в м. Кремінна на Луганщині

30/06/2020 16:40

Моніторинговою групою Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській області Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у складі головних спеціалістів Олександра Дворніка та Олександра Дубіни за участю медіатора Михайла Миколаєнка здійснено дистанційний моніторинг впливу COVID-19 на становище представників ромської національної меншини у м. Кремінна Луганської області, де мешкає 650 представників ромської національності, які проживають у 110 родинах.

Під час дистанційного моніторингу з метою отримання інформації були скеровані запити до Кремінської міської ради та Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, а також отримана інформація від медіатора Михайла Миколаєнка.

З’ясовано, що з метою запобігання поширенню інфекційної хвороби з 13 березня 2020 року рішенням районної комісії з питань ТЕБ та НС (протокол від 13.03.2020 № 3) та рішенням Кремінської міської ради №54 від 17.03.2020 року, на території м. Кремінна було запроваджено карантин

За інформацією, отриманою від медіатора встановлено, що випадків захворювання на Covid – 19 серед ромів не було. Випадків примусового переміщення ромів також не встановлено, 23 особи повернулись з-за закордону та перебували на 14-денній самоізоляції.

Конфліктів в громаді на території міста Кремінна Луганської області не відбувалось. Стихійні поселення ромів на території міста Кремінна відсутні.

Згідно з інформацією, наданою Кремінським ВП ГУНП в Луганській області, під час дії карантинних заходів фактів домашнього насильства серед ромського поселення зафіксовано не було.

Водночас під час моніторингу були встановлені факти порушення права доступу до освіти, адже не всі діти шкільного віку мали доступ до дистанційного навчання (370 мали таку можливість, 105 - ні) через майновий стан родин та відсутність комп’ютерної техніки, смартфонів та доступу до інтернету.

Органами місцевого самоврядування не проводились заходи з дезінфекції домівок приватного сектору, в тому числі компактного проживання ромського населення.

Під час дії карантинних заходів близько 127 осіб втратили неофіційну роботу, при цьому органами влади та місцевого самоврядування будь-яка гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни не надавалась. У Кремінській міській раді відсутні будь-які цільові програми на підтримку національних меншин. Гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування та гігієнічних наборів надавалась Міжнародним БФ «Чіріклі» та ГО «Бахтало дром».

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано акти реагування до органів влади та місцевого самоврядування.