Режим утримання підопічних в Ушкальському психоневрологічному будинку-інтернаті на Херсонщині більше в схожий на утримання, ніж проживання

18/09/2019 11:34

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини з спільно з громадськими моніторами відвідали Ушкальський психоневрологічний будинок-інтернат на Херсонщині.

Установа розрахована на проживання 66 чоловіків. Невелика кількість підопічних дає змогу персоналу враховувати індивідуальні потреби осіб з психічними розладами. Однак не залежно від стану здоров’я та інтелектуального розвитку для всіх чоловіків існує один режим, який здебільшого схожий на утримання, ніж проживання.

Для всіх встановлені обмеження щодо користування вдень туалетами в корпусах. Санітарні приміщення на час візиту були зачинені з метою запобігання нищення майна. Оскільки, за їхніми персоналу, підопічні все б’ють і ламають.

На вікнах відсутні ручки, на деяких встановлені решітки, що створює небезпеку для осіб з інвалідністю у разі надзвичайних ситуацій.

Чоловіки не можуть самостійно виходити за межі установи. За їхні кошти працівники купують їм товари в крамниці, хоча поруч в селі є магазин.

Підопічні переконані, що ліки, зокрема ін’єкції, їм призначають як покарання. Це відбувається тому, що медичні працівники не надають інформацію про їхній стан здоров’я і методи лікування, як це передбачено статтею 26 Закону України «Про психіатричну допомогу».

Серед позитиву монітори відзначили збалансоване меню і достатнє для чоловіків харчування. Налагоджено належний облік грошей недієздатних осіб, опіку над якими здійснює заклад.

У всіх відділеннях є ємності з питною водою. Облаштовано кімнату соціальної адаптації, де підопічні з наставниками готують собі їжу, вчаться користуватися побутовою пральною машиною.

За результатами візиту звіт буде направлений Херсонській  облдержадміністрації.

Звіт за результатами візиту